Datu sagatavošana apliecību personalizācijai

Datu sagatavošana sastāv no divām būtiski atšķirīgām daļām:

  • tekstuālo datu, kuri gatavā veidā tiek iegūti no Pasūtītāja datu bāzēm
  • sejas un paraksta attēlu iegūšana un sagatavošana drukāšanai un saglabāšana pasūtītāja datu bāzēs

Sejas attēla iegūšana

Sejas attēla iegūšanu izmantošanai dokumentiem reglamentē ISO/IEC CD 19794-5, kura prasības tiek izpildītas attiecīgi izmantojot atbilstošu aparatūru.

Sejas attēla iegūšanas aparatūra.

1. risinājums – izmantot sejas attēla digitalizācijai un tālākai izmantošanai dokumentos specializētu aparatūras/programmatūras komplektu. Detalizētu aprakstu atradīsiet šeit.

2. risinājums – izmantot pieejamu aparatūru, kuru, izmantojot zināšanas un pieredzi, var apvienot, ar programmatūras komponentēm un izveidot ērtu iekārtu sejas attēlu iegūšanai un digitalizēšanai.

Digitālais fotoaparāts. Mūsdienu fotoaparātu izšķirtspēja ir vairāk nekā pietiekoša standarta prasību nodrošināšanai. Galvenais kritērijs fotoaparāta izvēlei ir iespēja iegūt “dzīvo” attēlu. “Dzīvais” attēls nodrošina kameras attēlu uz datora ekrāna un ļauj operatoram koriģēt klienta pozīciju, lai iegūtu pareizu attēlu. Kameras izšķirtspējas rezerve ļauj iegūt kvalitatīvu attēlu, fiziski nemainot kameras stāvokli. Fotoaparāts, izmantojot statīvu, tiek piestiprināts pie darba galda vai citas stabilas virsmas.

Apgaismojums. Lai iegūtu kvalitatīvu attēlu jebkuros apgaismojuma apstākļos, tiek izmantota zibspuldze. Fotoaparāta zibspuldze ir punktveida gaismas avots, kurš atrodas praktiski uz vienas ass ar objektīva asi. Rezultātā ir novērojami sekojoši “traucējoši”  efekti:

  • "sarkanās acis", kas rodas zibspuldzes gaismai atstarojoties no acs tīklenes
  • atspīdumi no pieres un brillēm
  • ēnas aiz cilvēka galvas, tā sauktās "ausis"

Lai novērstu minētos trūkumus, fotoaparāta zibspuldze, izmantojot speciālu izkliedētāju, tiek izmantota tikai ārējo zibspuldžu sinhronizācijai. Apgaismojuma iegūšanai tiek izmantota ārēja zibspuldze ar regulējamu jaudu, ļaujot pieskaņoties telpas parametriem, un lietussarga tipa gaismas izkliedētājs uz kopēja statīva. Atsevišķos gadījumos, lai iegūtu gaišāku fona apgaismojumu, var tikt izmantota sekundāra sinhronizējama zibspuldze klienta aizmugurē.

Lietussargs Zibspuldze

Paraksta attēls

Paraksta attēla iegūšanai izmanto speciālu ierīci ar pieskārienjūtīgu ekrānu, uz kura ar “irbulīti” tiek uzrakstīts paraksts. Paraksta skeneris barojas caur USB portu un ātri nosūtīt datus uz datoru.

Bauskas 58A-2, Rīga, LV-1004
tālr.: +371 67860094
fakss: +371 67605547
E-pasts: office@adi.lv
© Copyright 2019 ADI