Dokumentu personalizācijas sistēma

ADI ir izstrādājusi pasu grāmatiņu veida dokumentu personalizācijas sistēmu, tajā izpildītas ICAO 9303 prasības mašīnlasāmiem ceļošanas dokumentiem. 

Personalizācijas sistēma ietver:

  • Personas datu izgūšanu no Pasūtītāja informatīvās sistēmas
  • Personalizācijas pieteikuma apstrādi, kas ir A4 izmēra dokuments ar personas pieteikumu dokumenta izgatavošanai, atbildīgo personu atzīmēm, sejas fotogrāfiju un paraksta paraugu, papildus datiem, kuri jādrukā dokumentā
  • Dokumenta personalizāciju, kad dokumentam piekārtotie dati tiek drukāti pases izmēra grāmatiņas datu lapā. Papildus datu lapas aizpildei vairākās lapās tiek drukāti dažādi papildus dati, sākot no datiem par radiniekiem līdz dažādiem kvalifikāciju apliecinošiem ierakstiem
  • Dokumenta mašīnlasāmās rindas formēšanu saskaņā ar ICAO 9303 prasībām un tās drukāšanu dokumentā
  • Papildus pasākumus datu lapas informācijas pretviltošanas aizsardzībai izmantojot ļoti plānu laminējamu aizsargplēvi ar hologrāfiskiem elementiem (Hologram.Idustries ražojums).
  • Kvalitātes kontroli, tai skaitā mašīnlasāmās zonas lasāmības pārbaudi
  • Jauniegūto datu, tai skaitā datu par dokumenta sagatavi, saglabāšanu Pasūtītāja informatīvajā sistēmā

 Jurnieki

Dokumentu apstrāde tiek veidota izmantojot dokumentu pasūtījuma principu, kad vispirms tiek saformēti pasūtījuma pakā esošie dokumenti un tad uzsākta to personalizācija. Pasūtījumā var būt no viena līdz daudziem personalizācijas pieteikumiem to grupēšanai izmantojot saprātīgus principus, parasti gan ne vairāk par 20.

Personalizācijas datu iegūšana ietver pieteikuma skenēšanu, sejas fotoattēla digitalizāciju, paraksta digitalizāciju, attēlu kadrēšanu. Personalizācijas operatoram pastāv iespēja veikt digitalizētā sejas attēla korekciju, lai novērstu atšķirības, kuras rodas skenējot dažādā fototehnikā iegūtus attēlus. Operatoram ir iespēja salīdzināt ieskenēto attēlu ar rediģēšanas rezultātā iegūto attēlu divos blakus esošos logos lai iegūtu optimālo kvalitāti.

Pēc datu sagatavošanas, bet pirms drukāšanas, operatoram ir iespēja apskatīt sagatavoto dokumentu. Pases tipa grāmatiņa tiek personalizēta ar specializētu tintes-strūklas printeri Diletta 440i. Mašīnlasāmās zonas drukāšanai tiek izmantota speciāla tinte, kas ir necaurspīdīga infrasarkanajai gaismai.

Programmatūra nodrošina dokumentu personalizācijai nepieciešamās meklēšanas funkcijas. Uzdevumu sarežģī paredzētā iespēja papildināt datus pases tipa dokumentā, ja dokumenta lietotājs tā derīguma termiņa laikā ir paaugstinājis kvalifikāciju jeb ir bijuši citi notikumi, kuri jāatspoguļo dokumentā.

Dokumenta personalizāciju noslēdz kvalitātes kontrole, kad tiek pārbaudīta personalizācijas kvalitāte, mašīnlasāmās zonas lasāmība un datu atbilstība.

Bauskas 58A-2, Rīga, LV-1004
tālr.: +371 67860094
fakss: +371 67605547
E-pasts: office@adi.lv
© Copyright 2019 ADI