ADIS 1.03

Pieejas kontroles sistēma vienām durvīm ADIS 1.03

Gandrīz katrā iestādē ir durvis, kas nodala apmeklētājiem pieejamās telpas no dienesta telpām (noliktavas, datortelpas, utt.). Parasti šīs durvis noslēdz ar mehānisko slēdzeni un visiem darbiniekiem izdala atslēgas. Šādam risinājumam ir būtiski trūkumi:

 • ja pazūd kaut viena no atslēgām (vai kāds darbinieks pēc atlaišanas to neatdod), nepieciešams nomainīt  visu atslēgu komplektu
 • atslēgas kopija ir ļoti viegli izgatavojama
 • hierarhiskas mehānisko slēdzeņu sistēmas (t.i. - vadītājs var atvērt visas durvis, darbinieks - tikai tam uzticētās) uzstādīšana un uzturēšana ir dārga

Šādā situācijā noderēs elektroniskā pieejas kontroles sistēma ADIS 1.03 (tālāk - Sistēma). Atslēgu aizvieto koda nesējs ar unikālu kodu, kas parasti ir kredītkartes izmēra karte vai atslēgas piekariņš. Sistēma ir viegli uzstādāma un droša ekspluatācijā. Sistēma sastāv no koda nolasītāja, vadības un barošanas bloka un elektriski vadāmas izpildierīces, kā arī Administratora datorā uzstādāmas nelielas datorprogrammas.

Sistēmas atmiņā var ierakstīt vairākus simtus karšu kodu. Sistēmas Administrators var operatīvi reģistrēt atmiņā jaunu karšu kodus vai dzēst liekos. Tātad ir iespējams:

 • anulēt pazudušās vai no valdījuma izgājušās lietotāja kartes (ar datorprogrammu karšu dzēšanai) un reģistrēt jaunas kartes;
 • vienkārši veidot hierarhiskas slēdzeņu sistēmas uzstādot Sistēmu uz vairākām durvīm.

Piedāvājam vairākus sistēmas variantus:

 • ADIS 1.03p – ar bezkontakta nolasāmiem Proximity koda nesējiem: kartēm, piekariņiem (līdz 400 kartēm)
 • ADIS 1.03d – ar Touch Memory jeb t.s. ²Dalasas čipiem², turpmāk tekstā TM (līdz 300 TM)

Sekojošā informācija palīdzēs Jums izvēlēties piemērotu sistēmas variantu un konfigurāciju.

Sistēma var darbināt ne tikai durvju elektromagnētisko sprūdu, bet arī jebkuru citu elektriski vadāmu izpildierīci, piemēram, elektromagnētu, turniketi, barjeru, vārtu atvērēju, utt.).

Koda nesēju salīdzinājums

Pazīme

Bezkontakta karte

Bezkontakta piekariņš

TM

Lietošanas ērtības

++

++

+

Koda drošums

+

+

++

Mehāniskā izturība

-

+

+

Ārēju apstākļu ietekme

++

++

+

Personalizācijas iespējas

+

-

- -

Sistēmā ar bezkontakta Proximity kartēm izmanto savietojamus nolasītājus un kartes. Nolasītāji atšķiras ar dizainu, darbības attālumu un arī cenu. Visi Proximity nolasītāji darbojas arī āra apstākļos tiešu nokrišņu ietekmē, darba temperatūra ir no -30 līdz +65 CO. Nepieciešamības gadījumā ir iespējami nolasītāji ar lielāku darbības attālumu – piemēram autostāvvietu automatizācijai.

Vadības blokam var pieslēgt dažādus 125 kHz karšu nolasītājus – gan darbam ar HID kartēm un piekariņiem, gan darbam ar EM 4102 kartēm. Tomēr tas nenozīmē, ka sistēma strādās ar jebkurām kartēm. Tomēr, ja karšu nolasītājam ir Vīganda protokola izeja, pārveidojot vadības bloka programmatūru, pastāv iespēja  izmantot arī citas kartes. Sistēma ir izstrādāta ADI un pārbaudīta darbībā vairāk kā 10 gadus ilgā ekspluatācijas laikā.

Touch Memory nolasītājs

Sistēmā izmanto kontaktnolasītājus ar vai bez galvaniskā atdalītāja. Nolasītāja priekšrocības:

 • mehāniski izturīgs, vienkārša konstrukcija
 • piemērots iekštelpām un āra apstākļiem (izgatavots no nerūsējošā tērauda)

Galvaniskā atdalīšana sniedz papildus drošību lietojot to āra apstākļos vai mitrās telpās:

 • pilnīgi izslēdz iespēju gūt elektrotraumu
 • uzlabo sistēmas darbības drošumu

Kodu pievienošana un dzēšana

Sistēmā tiek paredzēta  speciāla karte, ar kuru aktivizē jaunu lietotāju karšu pievienošanu.  Kartes var pievienot arī ar specializēto datorprogrammu.

Ja lietotāju skaits ir neliels un pastāvīgs, sistēmu var uzstādīt lētākā variantā bez dzēšanas funkcijas. Sistēmas Administrators varēs patstāvīgi reģistrēt jaunu lietotāju karšu kodus, bet koda dzēšanai būs jāizsauc "ADI" darbinieks.

Lai sistēmas Administrators varētu patstāvīgi arī dzēst karšu kodus, nepieciešams ar PC īslaicīgi pieslēgties vadības blokam un caur datora COM portu (izmantojot komplektā esošo kabeli), ar specializētās  datorprogrammas palīdzību veikt karšu kodu dzēšanu.

ADIS 103 logs

Sistēmas papildiespējas

Sistēmu var paplašināt, pieslēdzot:

 • Durvju kontaktu (herkonu) durvju stāvokļa noteikšanai (signāls,  ja durvis atstātas vaļā). Kontakts nodrošina arī durvju momentānu aizslēgšanu pēc to aizvēršanas
 • signalizācijas ķēdi vai kustības devēju, signālierīci (sirēnu)
 • papildus pogu (piem. slēdzenes vadībai no sekretāres darba vietas)

Sistēmas uzstādīšanu var veikt kvalificēts elektromontieris ar pieredzi vājstrāvas iekārtu uzstādīšanā, kā arī ar iemaņām galdniecības un atslēdznieka darbā, tomēr labāk, ja to veic ADI darbinieks.

Bauskas 58A-2, Rīga, LV-1004
tālr.: +371 67860094
fakss: +371 67605547
E-pasts: office@adi.lv
© Copyright 2019 ADI